
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 10 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Pitch | 1.5 mm |
| Mating Post Length | 5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 2.7 mm |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07286
Ext.Price$0.07286
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07286 | $0.07286 |
| 10 | $0.06500 | $0.65000 |
| 50 | $0.05798 | $2.89900 |
| 100 | $0.05344 | $5.34400 |
| 500 | $0.04926 | $24.63000 |
| 1000 | $0.04540 | $45.40000 |
| 3000 | $0.04213 | $126.39000 |
| 5000 | $0.03910 | $195.50000 |
